KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009277
*
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 19:51:03
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Läs mer om Anders Lindgren
nr 1600 9277
Anders Lindgren
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, "Pilträd om våren". Monogramsignerad AL -88. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Anders Lindgren, svensk målare född 1933 i Vimmerby, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Anders Lindgren
Anders Lindgren, svensk mÃ¥lare född 1933 i Vimmerby, död 2018.Läs mer om Anders Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders lindgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19